۱۳۹۳/۰۶/۰۱

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

از روز جهانی قدس امروز جمعه 27 اسد برابر با آخرین جمعة ماه مبارک رمضان با اشتراک هزاران تن از شهروندان و روزه داران افغانستان در کوتة سنگی شهر کابل از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که از بنیانگذاران تجلیل از روز جهانی قدس در کشور می‌باشند، در همسویی با سایر نهادهای ارزشگرا طی محفل با شکوهی تجلیل به عمل آمد.
روزه داران و مردم مسلمان افغانستان یکبار دیگر با شکوه تر از سالیان قبل طی گردهمایی عظیمی همدردی خود را با ملت مظلوم و مبارز فلسطین و سایر جهان اسلام ابراز داشته و مراتب خشم و انزجار شان را نسبت به آمریکا، صهونیسم جهان‌خوار و عملکرد آنان در اقصا نقاط عالم بیان داشتند و ضمن تقدیر از مبارزات آزادیخواهانة ملت مسلمان فلسطین با آواز رسا گفتند که تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال صهیونیسم اشغالگر
و حامیانش در کنار ملت مجاهد پرور فلسطین خواهند ایستاد و سخنرانان بالنوبه روز جهانی قدس را روز وحدت جهان اسلام و آزادی قدس شریف دانستند.
انجنیر احمدشاه احمدزی نخست وزیر اسبق کشور به عنوان اولین سخنران این محفل حماسی، خطاب به سران رژیم غاصب اسرائیل و حامیانش از جمله آمریکا گفت: بدانید که هیچگاهی تسلط شما بر جهان اسلام قایم شدنی نیست و این اسلام عزیز است که بر کل جهان و بشریت حاکمیت خواهد کرد.
سخنران دیگر این محفل آقای حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت های سیاسی- فرهنگی تبیان ضمن اینکه روز جهانی قدس را روز وحدت شیعه وسنی و روز تقریب مذاهب اسلامی دانست، گفت: آمریکا و همپیمانان رژیم اشغالگر اسرائیل آگاه باشند که شکست شان انشاالله نزدیک است.
آقای عرفانی عضو مجلس نمایندگان نیز با بیان اینکه روز جهانی قدس را روز آزادی فلسطین از چنگال صهیونیسم دانست، ابراز امیدواری کرد که عنقریب آزادی قدس شریف در نتیجه بیداری جهان اسلام و همبستگی مسلمانان رقم خواهد خورد.

وی در لابلای سخنانش به مشکلات مردم هزاره جات اشاره نموده دولت جمهوری اسلامی افغانستان را به بی توجهی در تامین امنیت مناطق هزاره جات نمود و گفت: دولت باید در تامین امنیت شاهراه ها و مناطق هزاره جات توجه جدی نماید؛ زیرا باشندگان مناطق یاد شده برعلاوه اینکه از نبود امنیت رنج می‌برند در شرایط بد اقتصادی قرار دارند.
وی از مسؤولان امنیتی خواست تا هرچه زودتر مسؤولیت مناطق یادشده را به مردم محل واگذار نماید تا آنان خود در تامین امنیت فرزندان شان دلسوزانه عمل نمایند.
آقای حسن جعفری رئیس حزب رفاه ملی افغانستان  نیز از روز جهانی قدس به عنوان روز وحدت و همبستگی جهان اسلام یاد کرد و بیان داشت: هرگاه مسلمانان جهان اختلافات جزئی را کنار گذارند، نه تنها قدس از چنگ صهیونیزم خونخوار نجات خواهد یافت، بلکه بسا از مشکلات کنونی دنیای اسلام مرفوع می‌گردد.
مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف، سخنران دیگر این محفل بود، ایشان در محفل گرامیداشت از روز جهانی قدس سخنرانی پرمحتوایی ایراد فرمودند که در بخشی از آن آمده است
 برادران مومن، روزه داران گرامی! سلام الله علیکم ورحمة الله وبرکاته !
روز موعود، یوم الله روز جهانی قدس، یک بار دیگر مهمان جهان اسلام است.
بلی روز قدس روز فریاد بر رژیم غاصب فرارسیده است... امروز باز آسمان کابل بر روی استکبار جهانی چهره تاریک نموده است... امروز یکبار دیگر خشم ملت مسلمان افغانستان بر کیان اشغال گران به جوش آمده است... امروز روزی است که یکبار دیگر میهن اسلامی مان خط خود را از ارباب باطل جدا نموده است... یک بار دیگر کابل می خواهد تا به آمریکا و اسرائیل و ایادی کفر این پیام را برساند که دیگر فرصت بلعیدن کشور های اسلامی به آخر رسیده است... دیگر آن زمان به پایان رسیده است که پاره ای ازبدن مسلمانان را ببرند وامت خاموش برجایش بنشیند...
برادران وخواهران روزه دار!
ارزش قدس درحیات سیاسی واجتماعی مسلمانان موضوعی نیست که نیاز به  تفسیربیشتر داشته باشد، امروز بیت المقدس و فلسطین به سان شاهرگ حیات جهان اسلام به شمار می رود، قضیه قدس تنها مربوط فلسطینی ها نیست، مربوط اعراب نیست، بیت المقدس متعلق به اسلام است. قدس نماد عزت اسلام و رمز ادامه حیات مسلمانان است... قدس برای حفظ مسلمان سرزمین حجاز همان گونه موردنیاز است که قاهره وخرطوم و عمان و... به آن نیازمند است... قدس همان گونه که برای فلسطینی ها مهم است به همان پیمانه برای کابل وتهران واسلام آباد مهم است... قدس رازی است برای بقای جهان اسلام از شرق به غرب آن...
قدس شریف دیگر از چنبره چند گفتگوگر وسیاست باز جهان عربی بیرون شده است قدس عزت اسلام است... قدس آبروی حیات ما مسلمانان و نماد کیان جهان اسلام است... قدس مال عرب نیست،... قدس ملکیت سیاه وسفید نیست... قدس از آن اسلام است و ما برای اسلام قدس را فرامی خوانیم... ما از قدس به خاطر این یاد می کنیم که قرآن ما را به آن مکلف داشته است... قدس را برای آن عزیز می داریم که ایستگاه معراج پیامبر اکرم (ص) و مهبط وحی پیامبران الهی(علیهم السلام) است...حیف است که چنین جایگاه مقدسی درزیر چکمه های آلوده صهیونیست ها پامال باشد... ای اهل ایمان دادی وفریادی سرکشید ای اهل اسلام... حرکتی وجنبشی به راه بیاندازید واقدساه.... وا اسلاماه...! الله اکبر... الله اکبر ولاحول ولا قوة الا بالله...

ای ملت عزیز ! ای مردم باشکوه! مگر می شود که ما در این جا بخوابیم و آرام بخوابیم واسلام ومسلمانان در گوشه دیگری از خانه جهان اسلام درچنین روزگار تیره وتاری به سربرند؟ مگر این را قرآن می پذیرد که در خانه انبیای الهی، لوث ونجاست صهیونیزم بین المللی وجود داشته باشد؟ مگر می شود که داعیه دین را بلند نمود ولی از این که روزانه طناب دار ظالم ترین وسفاک ترین انسان های روی زمین به گردن مسلمانان تابیده شده و آنان را به دارزده و یا هم نیمه جان در زندان های جهنمی شان بیفگند...؟ هرگز... هرگز... این با اسلام عزیزما سازش پذیرنیست... با دین ما آشتی پذیرنیست... چه وجدانی ؟... چه ضمیری ؟... چه دلی... وچه اندیشه ای تا این پیمانه جنایت درحق ملت های اسلامی به ویژه در مورد بیت المقدس شریف را به نظاره بنشیند؟...
آي امريكاي پشتيبان اسرائيل و آي حامي صهيونيست!
حرف جهان اسلام با شما است، شما دوسوي يك معادله هستيد، اين شماييد كه اسرائيل را به جنگ با مسلمانان روان كرده ايد و اين اسرائيل است كه شما را به جبهه جنگ با جهان اسلام فرستاده است.
برادران عزیز سوریه کشوری اسلامی است که توسط قدرت های بیگانه به حمامی از خون تبدیل شده است. این کشور توسط فرستادن پول از کشور های غرب به شرایطی دشوار مواجه ساخته شده است. در این کشور مسلمانان بی رحمانه به قتل می رسند و سوری ها را می بینید که هر روز کشته می شوند. ادامه این وضعیت نه به نفع اسلام ونه به نفع مسلمانان است. تنها طرفی که ازاین وضعیت سود می برد همانا رژیم اشغالگر قدس اسرائیل غاصب است که درکمین آن نشسته است. از این رو با ید دردعا های خود برای نجات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، میانمار و سوریه با تضرع دعا نمود.
بلی... سکوت مرگ بار استکبار دربرابر این جنایات هولناک خیلی معنی دار است... مگر این بوق ها وکرنا ها وسرنا هایی که برای حقوق بشر گلو پاره می کنند کجایند تا این جنایات را تقبیح نمایند.؟... ای ملت مومن بگویید که (الکفرملت واحده) این کفر بودایی و هندو ومیسحی- صهیونی نمی خواهد همه در برابر اسلام، دریک سنگر نشسته اند... همه درردیف هم در برابر اسلام توطئه می کنند اما هشدار وزنهار که دیگر این برادران تنها نیستند... هم اکنون مسلمانان این آمادگی را دارند تا از رژیم بدنام میانمار انتقام مسلمانان را بکشند وآن روز دور نیست که ما شاهد فروریزی عرش ظالمان ومستبدان باشیم... های جهان غرب !... تا کجا با دوچشم دوبین خود این دنیا رابه سیاه وسفید تقسیم می کنید؟... تاچه زمانی با جهانیان با فریب وخدعه برخورد می دارید؟... تا کجای کار از سیاست دورویی کار می گیرید؟... دیگر ملت بیدار است... اسلام بیدار است... حساب این حکومت خون آشام که به اشاره شما غربی ها این جنایات را درمورد مسلمانان بی دفاع انجام می دهد روی دست اش خواهد گذاشت...
برادران مومن وروزه دار!
درست روز جهانی قدس رسم محمود واسلامی ای است که در سال 1358 قبل توسط بزرگ ترین شخصیت جهان اسلام امام خمینی عزیز دراثر اقدام الهی- سیاسی امید جهان اسلامی پایه گذاری شد، اکنون به یکی از سنگر های مهم در برابر رژیم منفوراسرائیل مبدل شده است .
پس ادامه این راه  که گره خورده با اراده استواررهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است ، یک پدیده بیرونی نیست، یک امروارداتی نیست، ما به اساس دین ما به این مسایل که تفرقه بین مذاهب اسلامی بخصوص شیعه و سنی می افگند نمی اندیشیم، به این می اندیشیم که به نفع دین چه کاری مهم است، درپی  این می رویم که چسان می توانیم برای دین کاری انجام دهیم. در صدد این هستیم که چه کسی از داعیه اسلامی قدس شریف بانگ حمایت را بلند می کند.
عزیزان گرامی روزه داران محترم !
این واضح است که ما مسوولیت داریم تا ولا و دوستی خود به اسلام ومسلمانان را ابراز داریم و برا وبیزاری خود از کفر را به صراحت بگوییم...
پس بگویید که ما مسلمانان افغانستان از کفر وعمل کفر ودوستی باکفر به حکم قرآن بیزاری جسته و ایجاد پایگاه های آمریکایی در کشور را از نقطه نظر دین و شریعت غرای محمدی  منافی همه دستور های دین مبین اسلام دانسته و به شدت ایجادچنین پایگاه های شیطانی را درکشور خود محکوم نموده و آن را حرام می دانیم.
حضور آمریکاييان یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام حضور آمریکاييان به معنای پایان افغانستان است. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد ضرر های این  حضور را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند.
به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.
عزیزان گرامی بیایید یکجا با همه اهل ایمان این صدا را سر دهیم:
 دنیای صلیبی- صهیونی نابود باد! (نابود باد)
ما با همه وجود، خود را در راه قدس قربانی میکنیم. (میکنیم)
ما از کشور های اسلامی حامی مقاومت و جهاد فلسطین ستایش میکنیم (میکنیم)

در فرجام  سعادت اشتراك در فتح بيت‌المقدس را براي يكايك شما آرزو نموده و از حضرت الله متعال براي برادران مومني كه در اداي اين رسالت با قلم و قدم شان زحمت كشيده اند از آدرس نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف سپاسگزاربوده ثبات در مبارزه و نصرت در راه دین خدا را مسئلت مي‌دارم.
درود بر روان شهداي افغانستان و شهداي فلسطين و همه شهداي جهان اسلام!
چشم همه مومنان به فتح قدس شريف روشن باد. (روشن باد
همچنان آقایان هادی هادی، رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) مولوی حبیب الله حسام ، امام و خطیب مسجد میلاد النبی سید رحمت الله نهضت یار معاون نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای اصلاحی افغانستان وآقای حیدری مسئول خبرگزاری رشد و چند تن دیگر در رابطه قضایای جهان اسلام به ویژه دستیابی به راه‌های نجات قدس شریف از اشغال رژیم صلیبی- صهیونی به تفصیل صحبت نمودند و محفل با قرائت قطعنامة 8 ماده‌یی که متن کامل آن در زیر آمده است، توسط مولوی محمد ضمیر خالقیار استاد دانشگاه و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان به پایان رسید.
بسمه تعالی
قطعنامه ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس
27/5/1391 کابل
ملت مبارز و آزاده افغانستان، امروز و در آخرین جمعه ماه نزول قرآن، ماه مهمانی خدا، ماه مبارزه و جهاد، یکبار دیگر همبستگی و حمایت قاطع خود را از ملت مظلوم فلسطین و آزادی بیت‌المقدس؛ قبله اول مسلمین جهان ابراز داشته و با ارج نهادن و تمسک به ابتکار تاریخی امام خمینی(رح) این پیام راسخ و صریح را به تمام سمتگران، عدالت ستیزان و جهان خواران می‌رساند که روزگار رهایی ملت‌های تحت ستم نزدیک است و تاریخ ذلت و ستم و سیاهی و تباهی و حکومت بر ملت های مظلوم مخصوصاً ملت مسلمان و مبارز فلسطین به سر رسیده است.
به این ترتیب با عنایت الهی رویدادهای میمون و خجسته و نسیم خوشگوار بیداری اسلامی جهان اسلام، به ویژه ملت های مسلمان عرب را به عالم اسلام نوید بخش دانسته در انتظار حاکمیت قرآنی در این سرزمین های اسلامی هستیم و به امید روزی که بشر از جور سلاطین نجات یافته و به عدل اسلام برسند.
بنابر این ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس راهپیمایی امروز خویش را با نکات زیر به پایان می‌رساند:
1.      ما مردم مسلمان افغانستان از مبارزات آزادی خواهانه ملت مبارز فلسطین، حمایت و پشتیبانی همه جانبه نموده و پیشروی های غیر قانونی، غاصبانه و اشغالگرانه رژیم منحوس صهیونیستی در بیت المقدس و حوالی مسجد الاقصی را محکوم می‌نماییم و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی مسئول می‌خواهیم هرچه زودتر جلو اشغالگری های رژیم اشغالگر قدس و نظام فاشیستی صهیونیستی را بگیرند.
2.      ملت مسلمان افغانستان، راه سعادت و رستگاری امت مسلمه را تنها در برگشت به برنامه های قرآنی و نبوی دانسته و همه  ملت های مسلمان را به سوی اخوت و همبستگی در محور قرآن فرا می‌خواند؛ تا از دام‌های استعمارگران نجات یافته و حریت واقعی و الهی را از آن خود سازند، بنابر این ضرورت است که ملت های مبارز بیشتر از هر زمان، بیدار و هوشیار باشند که دشمنان در کمین اند تا دست آوردهای بیداری اسلامی، شکار توطئه های شوم دشمنان نگردد.
3.      ما ملت مسلمان افغانستان باور داریم که نسیم گوارای بیداری اسلامی که اکنون در سرزمین های اسلامی و عربی، مانند: تونس، مصر، لیبی، راه پیدا نموده نوید مبارک از فردای روشن امت اسلامی و پیروزی آن ها بر نظام‌های جابر و فاسد و استبدادی و خود فروخته است و به زودی شاهد حاکمیت ملت ها بر سرنوشت شان در پرتو آموزه های آسمانی و انسانی اسلام عزیز خواهیم بود.
4.      ملت آزاده افغانستان، قتل عام، کشتار، هتک حرمت و بیجا سازی مسلمانان میانمار را توسط حاکمیت بودایی تروریستی محکوم نموده و اعمال ضد انسانی دولت میانمار را جنایت قرن خوانده و حمایت قاطعانه خود را از مردم مسلمان میانمار اعلام می داریم و همچنان از جامعه بین المللی و کشورهای اسلامی می خواهیم جلو تجاوز و کشتار ضد بشری را بگیرند.
5.      ملت مسلمان افغانستان از مقاومت حزب الله لبنان و حماس به عنوان خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی، مخصوصاً صهیونیست جنایتکار و غاصب حمایت قاطع و همه جانبه می نمایند.
6.      ملت افغانستان و پاکستان به عنوان دو ملت برادر و مسلمان همیشه خواهان زندگی مسالمت آمیز در کنار هم هستند و سیاست‌های خصمانه حکومت پاکستان را در قبال مردم مسلمان افغانستان محکوم می داریم.
7.      ملت مسلمان افغانستان، توطئه برضد مقدسات به ویژه پدیده شوم قرآن ستیزی و قرآن سوزی را توسط هر فرد و گروه و مسلک که باشد محکوم نموده و آن را لکه ننگی برای داعیان اندیشه، فرهنگ و تمدن در دنیا می دانند.
8.      افزایش نا امنی در سطح کشور، نگرانی ملت مسلمان افغانستان را تشدید بخشیده لذا از دولت می خواهیم، برنامه هایی که به تامین امنیت در کشور مفید تمام می شود را روی دست گیرد تا دیگر شاهد فاجعه های انسانی و فرار از مرزها نباشیم.
و ما ذالک علی الله بعزیز
قابل یادآوریست که در ختم راهپیمایی تعدادی از پرچم های رژیم منفور اسرائیل توسط فرزانه فرزندان نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و شورای اصلاحی افغانستان و سازمان جوانان مسلمان افغانستان در انظار رسانه ها پامال شده و به آتش کشیده شدند. و این راهپیمایی درست ساعت 4 بعد از ظهر بحمدالله بدون کدام حادثه امنیتی به پایان رسید.


0 نظرات:

ارسال یک نظر